Daikin'in Çevreci Klimaları Dünyayı Sarıyor

Daikin
Daikin'in Avrupa ile eş zamanlı olarak Türkiye'de de sunduğu yenil nesil çevreci gaz R32 ile çalışan cihazlarının satışı 10 milyonu aştı.

Daikin, R-32 soğutucu akışkan kullanan klima ve ısı pompası satışlarının 52 ülkede 10 milyon adeti aştığını açıkladı. Mart ayından bu yana gerçekleşen R32 ile çalışan klima satışlarıyla birlikte CO2 (Karbondioksit) tüketiminde yaklaşık 47 milyon ton azalma olduğu hesaplanıyor. Kasım 2012’de R32 ile çalışan ilk klimayı Japonya’da piyasaya süren Daikin, tüketici ve çevre dostu bu gazın tüm dünyada tanınması ve kabul edilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Küresel ısınma ile mücadele konusunda düşük çevresel etkiye sahip soğutucu akışkanlara geçilmesini acil ve önemli bir konu olarak önümüzde durduğu son yıllarda, bu konuda yaptığı kapsamlı araştırma ve incelemelerin ardından R32’nin şu anda konut ve ticari kullanım klima ve ısı pompaları için en uygun soğutucu akışkan olduğu sonucuna varan Daikin, bu konudaki bilgi ve birikimini sektörü ile de paylaşıyor. Dünya çapında R32’li klimaların üretilmesi ve bunların yaygınlaşması amacıyla sahip olduğu 93 patenti ücretsiz olarak sektörün erişimine açan Daikin, Hindistan ve Tayland gibi gelişmekte olan ülkelere teknik yardım da sağlıyor.

93 PATENTİNİ SEKTÖRLE PAYLAŞTI

Dünya çapında R32’li klimaların üretilmesi ve bunların yaygınlaşması amacıyla sahip olduğu 93 patenti ücretsiz olarak sektörün erişimine açan Daikin, Hindistan ve Tayland gibi gelişmekte olan ülkelere teknik yardım da sağlıyor. Örneğin, Tayland hükümetinin talebi üzerine, R32'nin kullanımı konusunda yetkinlik kazanmalarını sağlamak amacıyla yerel üreticilere R32 klimalarının montajı ve bakımı konusunda eğitimler veren Daikin, tüketici ve çevre dostu bu gazın bir sektör standardı haline getirilmesini amaçlıyor.

Bu çalışmaları ile hem çevreye olan katkısını hem de çevreye duyarlı ürünler geliştirme konusundaki taahhüdünü yansıtan Daikin, gelecekte, küresel sera gazının azalması konusunda önemli sonuçlar bekliyor. Mart 2017 itibariyle Daikin ve diğer şirketlerin satış sonuç verilerine göre 27 milyon adeti aşan R32’li klima sayesinde, CO2 (Karbondioksit) tüketiminde yaklaşık 47 milyon ton azalma olduğu hesaplanıyor.

  • Tatlısu Meh. elalmış Cad. Seyhan Sk. 7/1 Şerifali - Ümraniye/İSTANBUL
    info@odaklimedya.com
    0 216 527 32 62
copyright