Filli Boya'dan 5 Milyarlık Tasarruf

Filli Boya
Filli Boya Capatect Isı Yalıtım Sistemi ile 2003'ten bu yana ısı yalıtımı ile 4.9 milyon hane halkına 5 milyar lira tasarruf ettirdiklerini açıkladı.

Filli Boya Yalıtım Grubu olarak pazara sundukları Capatect Isı Yalıtım Sistemi ile 2003’ten bu yana ısı yalıtımı ile 4.9 milyon hane halkına 5 milyar lira tasarruf ettirdiklerini ifade eden Betek Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu, “Cari açığın kapatılmasına katkı sağladık. Çevreye de 8.9 milyon ton karbondioksit salınımını engelledik” diye konuştu.

1993 yılında stratejik bir hamleyle inşaat boyaları alanında Almanya’nın en büyük boya markası Caparol ile teknolojik işbirliğiyle boya sektörüne adım attıklarını ifade eden Betek Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu, “2001 yılında ilk günden hedeflediğimiz boya sektörü liderliğine ulaştık. 2003 yılı Betek tarihinde önemli bir mihenk taşı niteliğinde yer alıyor. Bu tarihte ısı yalıtımı alanındaki faaliyetlerimize başladık. Filli Boya Yalıtım Grubu olarak yüksek performansa sahip Capatect Isı Yalıtım Sistemi’ni pazara sunduk. 2003’ten bu yana kadar yaptığımız ısı yalıtım ile 4.9 milyon hane halkına 5 milyar TL tasarruf ettirerek cari açığın kapatılmasına katkı sağladık. 165 bin binaya 125 milyon metrekare ısı yalıtımı yaparak 4.2 milyar metrekare daha az doğalgaz kullanımı gerçekleştirdik. Çevreye 8.9 milyon ton karbondioksit salınımını engelledik. Bu rakam Bolu ormanlarının yıllık karbondioksit emiliminin 6.5 katına eşdeğerdir” dedi.

Küçükoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyanın son 100 yılda 1 derece ısınması ile yaşadığı iklim değişikliği felaketleri dikkate alındığında ve 2050 yılına kadar dünyanın 1 derece daha ısınma potansiyelinin olduğunu bunun da yıkıcı insanlık, çevre sorunları doğuracağını düşününce, enerjiyi verimli kullanma adına ısı yalıtımı seferberliğimiz, sanayiciliğin çok üzerinde sorumluluk ile sarılmamız gereken bir var olma mücadelesidir. Enerji verimliliğine katkı sağlamak çevremiz, ülkemiz, ekonomimiz, geleceğimiz ve insanlık adına bildiğimiz, uzman olduğumuz konuda mesleğimizde yürüttüğümüz sosyal sorumluluk heyecanımızdır. Ülkemizde tüketilen enerjinin yüzde 37 ile en büyük kısmının binalarda ısıtma ve soğutma kaynaklı tüketildiği gerçeği sorumluluğumuzu arttırıyor. Ayrıca gelişmiş ülkelerin konutlardaki birim ısıtma ve soğutma enerji giderinin ülkemizin yarısı kadar olduğunu bilmek yapacak çok işimiz, alacak çok yolumuz olduğunu gösteriyor.”

  • Tatlısu Meh. elalmış Cad. Seyhan Sk. 7/1 Şerifali - Ümraniye/İSTANBUL
    info@odaklimedya.com
    0 216 527 32 62
copyright