MTMD 10. Yılını Kutladı

MTMD 10. Yılını Kutladı
MTMD, 10. yılını iklimlendirme sektörünün önde gelen temsilcileri ile birlikte, Moda Deniz Kulübü'nde kutladı.

Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği’nin 10. yıl kutlamaları, 22 Kasım 2017 tarihinde, Moda Deniz Kulübü’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte açılış konuşmasını MTMD 6. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Çelimli yaptı. İrfan Çelimli, derneğin kurucu yönetim kurulu üyeleri; Ersin Gökbudak, Hüseyin Erdem, İsmet Mura, Mustafa Arslancan, Olgun Sönmez, Recep Yıldız ve Tuncay Ayhan’a teşekkür ederek başladığı açılış konuşmasında, derneğin on yıllık süreçteki faaliyetlerini “önemli ilkler” başlığı altında özetledi. Çelimli konuşmasında şu noktalara değindi: “Sektörün sağlıklı gelişmesi ve ilerlemesi için ‘adalet’ büyük önem taşıyor. Tüm iş süreçlerinde, hakkaniyet esasları gözetilmeli, bunun için sözleşmeler FIDIC koşulları ile yapılmalıdır. Bir diğer önem verilmesi gereken konu; kuvvetler ayrılığının gözetilmesi gereğidir. Herkes, sadece kendi uzmanlık alanında faaliyet gösterirse, sektör sağlıklı gelişir” Çelimli ayrıca sektörel dernekler arasında eşgüdümlü çalışmanın sektöre güç ve kalite getireceğinin de altını çizdi.

MTMD 1. Dönem Yönetim Kurulu, Kurucu Başkanı Ersin Gökbudak, on yıl önce MTMD’yi kurarak iklimlendirme sektöründe bir “puzzle”ı tamamladıklarını belirtti. Gökbudak, yaşanan dönemin zorlu koşullarına dikkat çekerek her firmanın risk analizini titizlikle yapması gerektiğinin altını çizdi.

ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı Vural Eroğlu, tüm sektörel meslek örgütlerinin, aynı mozaiğin parçaları olduğunu, bu parçalar bir araya geldiğinde çok büyük bir “güç” ortaya konduğunu vurguladı. Eroğlu, “MTMD mensubu dostlarımız bilsinler ki diledikleri anda hepimiz, istedikleri enerjiyi vermeye hazırız” dedi.

İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yönet, malzemeciler, tasarımcılar ve uygulamacıların bir bütünün parçaları olduğunu söyledi ve konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Sivil toplum örgütlerinde 10 yılın geride bırakılması çok önemlidir. On yıl demek, ‘maya tuttu’ demektir.”

MMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu adına konuşan Ahmet Akçakaya, MMO olarak tüm meslek örgütleriyle müşterek çalışmalar içinde olduklarına dikkat çekerek, tüm davetlileri 13 Ocak’ta yapılacak Genel Kurul toplantısı ile 14 Ocak’ta yapılacak seçimlere davet etti.

Konuşmaların ardından, MTMD web sitesine verdikleri banner ilanları ile destek veren Alarko Carrier, Boreas, Daikin, Duyar Vana, Form A.Ş., Giacomini Unival, Grundfos, İnka Bağlantı Elemanları, Johnson Controls, Link Yapı, Makro Teknik, Norm Teknik, ODE, SBC Otomasyon, Systemair, HSK Trox ve Wilo’ya plaket takdim edildi.

Gece, MTMD’nin 10.Yıl kutlaması için hazırlanan “onuncu yıl takı”nın altında fotoğraf çekimi ile son buldu.

  • Tatlısu Meh. elalmış Cad. Seyhan Sk. 7/1 Şerifali - Ümraniye/İSTANBUL
    info@odaklimedya.com
    0 216 527 32 62
copyright