Globally Local'de Uzmanlar Konuştu

Globally Local
Ayvaz, bu sene ikincisini düzenlediği "Globally Local" sempozyumunda, Türkiye'nin önde gelen projelerinde ve yatırımlarında söz sahibi 250 ismi üç gün boyunca Antalya'da ağırladı.

Ayvaz, büyüklüğü ve geniş katılımcı kitlesiyle alanında “ilk ve tek” olma özelliğini taşıyan “Globally Local” sempozyumunu bu sene 16-19 Kasım tarihleri arasında Rixos Downtown Hotel Antalya’da düzenledi. Özel sektörün ve kamu sektörünün projelerde ve endüstriyel tesislerde söz sahibi üst düzey temsilcilerin yer aldığı organizasyon kapsamında farklı disiplinlerde uzman yöneticiler ve akademisyenler mesleki ve teknik bilgiler paylaştı.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Antalya’da düzenlenen sempozyumun açılış programında İTÜ Makina Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, Akdeniz Üniversitesi Mak. Müh. Fak. Termodinamik Anabilim Başkanı ve aynı zamanda MMO Antalya Şubesi Başkan Vekili Doç. Dr. İbrahim Atmaca’nın yanı sıra Ayvaz İcra Kurulu Başkanı Serhan Alpagut yer aldı.

İlk konuşmayı yapan Serhan Alpagut, “Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz bu sempozyumun yapısı ve kapsamıyla sektör açısından bir ‘ilk’ olmasının gururunu taşıyoruz, bundan sonra da yeni ‘ilk’lerle vizyonumuzu genişleteceğimizin haberini şimdiden veriyoruz.” sözleriyle başladı. Konuşmasına Ayvaz firmasının tarihi ve bugün geldiği nokta hakkında verdiği bilgilerle devam eden Alpagut, “Kurulduğumuz yıl sadece on kişiyle çıktığımız bu mütevazı yolculuğa, bugün sadece merkez fabrikamızda 530 kişinin çalıştığı, 95 ülkeye ihracat yapan ve dünya çapında 4 fabrikaya sahip dev bir marka olarak devam ediyoruz.” dedi.

Daha sonra Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç; eğitimin ve bilimsel bilginin toplumsal hayattaki değerini konu alan doğaçlama sunumuyla katılımcılardan büyük beğeni topladı. Kılıç’ın ardından kürsüyü alan Doç. Dr. İbrahim Atmaca ise “Türkiye’nin Enerji Görünümü ve Endüstriyel Tesislerde Alternatif Enerji Tasarruf Yöntemleri” başlıklı sunumunda, 1990 yılından günümüze Türkiye’nin enerji tüketimindeki değişimleri ortaya koyarak özellikle endüstriyel tesislerde alternatif enerji verimliliği yöntemleri üzerinde durulması gerektiği ile ilgili çarpıcı bilgileri katılımcılarla paylaştı.

Sempozyumun ilk gününün akşamında 7 kişilik bir orkestra eşliğinde gerçekleştirilen canlı müzik programında hoşça vakit geçiren katılımcılar, devam eden üç gün boyunca sempozyumdan arda kalan boş zamanlarında Rixos Downtown Hotel Antalya’da sunulan çeşitli olanaklardan yararlandılar. 

  • Tatlısu Meh. elalmış Cad. Seyhan Sk. 7/1 Şerifali - Ümraniye/İSTANBUL
    info@odaklimedya.com
    0 216 527 32 62
copyright