Kombi Klima Shop ve Bosch Termoteknik Kıbrıs'ta İş Ortakları ile Buluştu

Kombi Klima Shop ve Bosch Termoteknik Kıbrıs
Kombi Klima Shop'un ev sahipliği yaptığı 'Kombi Klima Shop'tan, Bosch Termoteknik ile Kıbrıs Toplantısı' 20-22 Ekim tarihleri arasında Kıbrıs Acapulco Hotel'de gerçekleştirildi.

Kombi Klima Shop’un ev sahipliği yaptığı “Kombi Klima Shop’tan, Bosch Termoteknik ile Kıbrıs Toplantısı” Türkiye’nin her bölgesinden gelen perakendeci taahhütçüler ve toptancılar ile 20-22 Ekim tarihleri arasında Kıbrıs Acapulco Hotel’de gerçekleştirildi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden katılım sağlayan 196 taahhütçü ve toptancı firmanın bulunduğu organizasyonda, her iki firmanın yöneticileri sunumlar yaptı.

Kombi Klima Shop’un yönetici ortaklarından Yeliz Göksu Kaya’nın açılış konuşması ve sunumuyla başlayan toplantıda, Kombi Klima Shop’un hedeflerinden online uygulamalarına kadar birçok konuda bilgilendirmelerde bulunuldu. Nihai müşterilere değil, firmalara satış yaptıklarını belirterek sunumuna başlayan Yeliz Göksu Kaya, “Türkiye’nin en geniş dağıtım ağına sahibiz. 81 ilin 75’ine satış yapıyoruz. 6000 firma ile iletişim içerisindeyiz. 1500 firmaya faturalama yapıyoruz. 50’ye yakın marka ve ürün stokuyla çalışıyoruz. Bu sebeple 1000’in üzerinde farklı modelimiz ve sadece kombide 10 binin üzerinde stokumuz var. Bunların dışında tüm kedi kartlarına yüzde 0 komisyon ve 9 taksit uygulamasıyla hizmet veriyoruz” dedi.

Sektördeki en geniş bilgi işlem alt yapısına sahip olan firma olduklarına vurgu yapan Yeliz Göksu Kaya açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Her firmaya özel şifre ve muhasebe programımız ile entegre bilgi işlem alt yapımız mevcut. Türkiye’nin her yerine ücretsiz sevkiyatımız mevcut. Üretici dışında tabela ve stant veren tek firmayız. Bunun çok önemli bir avantaj olduğuna inanıyorum.” Kombide yüzde 8 pazar payına sahip olduklarını da sözlerine ekleyen Yeliz Göksu Kaya, “Türkiye’de satılan her 100 kombinin 8’ini, şofbenin de 7’sini biz satıyoruz” dedi.

Kombi Klima Shop’un mobil uygulamasına ilişkin bilgilendirmelerde de bulunan Kaya, “Bu uygulamanın amacı: işyerinizi cebinize taşımak. iPhone kullanıyorsanız; Apple Store, Android telefon kullanıyorsanız; Google Play’i ziyaret edip, arama kısmına “kombi klima shop” yazarak listelenecek olan sonuçlarda ilk sırada göreceğiniz “kombi klima shop” uygulamamızı tıklayarak hemen indirebilirsiniz. Yüklemeden kullanmak için ise mobil.kombiklimashop.com’u ziyaret edebilirsiniz. Böylece POS cihazı taşımanıza gerek kalmadan müşterilerinizin kredi kartından hemen tahsilat yapabiliyorsunuz. Her an her yerde siparişinizi verebiliyorsunuz. Cari hesabınızı anlık takip edebiliyorsunuz ve kombi devreye alma talebinde bulunabiliyorsunuz” dedi. Sunumuna b2b.kombiklimashop.com web sitesi hakkında bilgiler vererek devam eden Yeliz Göksu Kaya, son olarak şu ifadelere yer verdi: “Mobil uygulamamızda ve web sayfamızda her gün uygun fiyatlı fırsat ürünler sunuyoruz. Bankalarla güçlü işbirliğimiz sayesinde bizden vadeli alımlarınız için özel anlaşmalar yapıyoruz. Türkiye genel dağıtıcılıkları ve yeni markalar sunuyoruz. Bu kapsamda Türkiye’nin saygın markalarından olan Bosch ile olan işbirliğimizi güçlendirdik. Birlikte başarmaya ve büyümeye devam edeceğiz.”

Yeliz Göksu Kaya’nın ardından sunum yapan Bosch Termoteknik Pazarlama Direktörü Ali Aktaş, hem 2017 yılını değerlendirdi hem de Bosch Termoteknik faaliyetleri hakkında önemli bilgiler paylaştı. Manisa fabrikasının 2016 yılında 700 bin adetle tarihinin en yüksek kombi üretimini gerçekleştirdiğini belirterek sözlerine başlayan Ali Aktaş, şu bilgileri paylaştı: “2016 yılında rekorlarına bir yenisini ekleyen Manisa fabrikamız, böylece ‘üretim üssü’ unvanını da pekiştirdi. 25 yıldır faaliyet gösteren fabrikamızın kuruluşundan bu yana ürettiği cihaz sayısı ise 6 milyon adeti aştı. Geniş bir coğrafyada 41 ülkeye ihracat yapan şirketimizin ülke ekonomisi için yarattığı katma değer ve kazandığı başarılar ışığında Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından gerçekleştirilen ve şirketlerin ihracat başarılarına göre değerlendirildiği ‘2016 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’nde, ‘2016 İklimlendirme Sanayii İhracatı Birincisi’ ödülüne layık görüldük.” Ayrıca tüm iş ortaklarına ve müşteriye verilen değerin Bosch Termoteknik’in odak noktalarından biri olduğunun altını çizen Aktaş, ‘’Bosch Termoteknik olarak müşterilerimizin beklentilerini analiz edip tüm iş modellerimizi bu yaklaşıma göre kurguluyoruz. Verdiğimiz hizmetin kalitesini artırarak tüm müşterilerimizi birer marka elçisi olmasını hedefliyoruz. Bu hedefler doğrultusunda önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktık ve belgelendirmesi TÜV Austria Turk tarafından yapılan ISO 10002 Sertifikasını almaya hak kazandık’’ dedi.

Bosch Termoteknik’in yoğuşmalı kombi pazarındaki liderliğinin altını çizen Bosch Satış Direktörü Murat Korkmaz ise “İngiliz BRG Building Solutions firması tarafından 2017 yılında Avrupa ısıtıcı pazarına ilişkin yayımlanan rapora göre Bosch markası, yoğuşmalı kombi kategorisinde pazar liderliğini elinde bulunduruyor” dedi. Bu başarının, pazarın dinamiklerini yakından takip etmenin ve iş ortaklarının ihtiyaçlarına uygun şekillendirilen satış modellerinin bir sonucu olduğunu vurgulayan Korkmaz, sunumunda Bosch Termoteknik olarak pazarın önemli sadakat kulüplerinden biri olan Bosch Partner Program’ın sağladığı avantajlardan, taahhütçü bayi konseptinden ve geniş ürün gamından bahsetti.

Müşteri memnuniyeti sağlamanın öneminin vurgulandığı toplantının son sunumunu Bosch Termoteknik Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Nazif Özakıncı yaptı. Yetkili servislerinin yapısından bahseden ve satış sonrası hizmetler hakkında önemli bilgiler paylaşan Nazif Özakıncı, “Bosch Termoteknik olarak sunduğumuz hizmetin kaliteli olması önceliklerimiz arasında. Servislerimize yetkinliklerine göre yıl boyunca eğitimler veriyoruz ve onların gelişimlerini destekliyoruz. Sağladığımız mobil servis hizmeti sayesinde anında yedek parça girişi, QR kod okuma sistemi, anlık anket ölçümü ve GPS sistemimiz ile hızlı ve inovasyonel servis ağı oluşturma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Toplantı, toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı. Çeşitli spor turnuvaları ile renklendirilen toplantı sonrası gala yemeği gerçekleştirildi. Gala yemeğinde gerçekleştirilen ödül töreninde turnuva 1.si 8 iş ortağı hem Bosch Kombi ile ödüllendirildi hem de iş ortaklarına hatıra kalması amaçlı kupalar verilerek organizasyon sonlandırıldı.

  • Tatlısu Meh. elalmış Cad. Seyhan Sk. 7/1 Şerifali - Ümraniye/İSTANBUL
    info@odaklimedya.com
    0 216 527 32 62
copyright