Baymak İlk 6 Ayda Yüzde 26 Büyüdü

Baymak İlk 6 Ayda Yüzde 26 Büyüdü
Baymak, 2017 yılının ilk 6 ayında yüzde 26'lık büyüme ile BDR Thermea şirketleri arasında İspanya, İtalya ve İngiltere'yi geride bırakarak en hızlı ve karlı büyüyen şirket oldu.

Isıtma soğutma sektöründe faaliyet gösteren Baymak, 2017 yılının ilk altı ayında yüzde 26 ile BDR Thermea şirketleri arasında en fazla büyüyen grup şirketi olarak İspanya, İtalya ve İngiltere'ye fark attı. Baymak’ın 2013 yılından bu yana her dönemde sektörün oldukça üzerinde büyüme kaydettiğinin altını çizen Baymak CEO’su Ender Çolak, şirketin hızlı ve sürdürülebilir büyümesinin arkasında yatan en önemli nedenini her mevsim kullanılabilen geniş bir ürün gamına sahip olunması şeklinde açıkladı. Grup içerisinde İtalya ve İngiltere'de yapılan üretimin Türkiye'ye kaydırılmasıyla da grubun kombi üretiminin yüzde 75'ine ürün sağlayan bir yan sanayi kapasitesine sahip olacaklarını belirten Çolak, Türkiye'de üretilecek ve tüm dünyaya Baymak markasını taşıyacak yeni bir yoğuşmalı kombi üzerinde de çalıştıklarının da bilgisini verdi.

Satışlarının yüzde 40'ının kombinin oluşturduğunu söyleyen Ender Çolak, “Gelişen bayi ve servis altyapısı ile Türkiye'nin her yerinde ulaşılabilir konumdayız. 2 bine yakın markalı konut projesinde Baymak markası tercih ediliyor" dedi. İlk yarıda bin 100 tesisatçıya 628 saat eğitim verdiklerini de belirten Çolak, "Servis konusu bizim olmazsa olmazımız. Yılın ilk 6 ayında 15 kentte 17 servis açtık ve toplamda 290 servise ulaştık” şeklinde konuştu. Çolak, “Bu yıl sektörün yaklaşık yüzde 5 büyüme ile kapatacağı öngörülüyor. Biz hedefimizi yüzde 20 olarak belirlemiştik ancak yılsonunda ciroda yüzde 30 öngörüyoruz” dedi.

Eylül ayı ile birlikte ısıtma sezonun başlayacağına dikkat çeken Ender Çolak, bu sezonda özellikle yoğuşmalı kombi satışlarında rekor büyüme beklediklerini kaydetti.

Enerji Verimliliği Direktifi'nin (ErP) Türkiye'de hayata geçmesine 5 ay kaldığını vurgulayan Çolak, "Yüksek verimli yoğuşmalı kombi ailesiyle yıllar öncesinden bu yeni döneme hazırlanan Baymak, her geçen gün pazardaki konumunu daha da güçlendirecek" diye konuştu.

  • Tatlısu Meh. elalmış Cad. Seyhan Sk. 7/1 Şerifali - Ümraniye/İSTANBUL
    info@odaklimedya.com
    0 216 527 32 62
copyright