Daikin, En Hızlı Büyüyen Firmalar Arasına Girdi

Daikin, En Hızlı Büyüyen Firmalar Arasına Girdi
Daikin, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) açıkladığı ilk 1000 ihracatçı firma sıralamasında 526'ncı sıradan 171'e yerleşerek 355 basamak birden yükseldi ve Türkiye'nin ihracat devleri arasındaki yerini aldı.

İklimlendirme sektörünün en büyük temsilcilerinden biri olan Daikin, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan Türkiye’nin ilk 1000 İhracatçı Araştırması’ndaki yerini bu yıl da aldı. Türkiye’yi bölgenin lojistik ve Ar-Ge üssü yapma doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen Daikin, 2016 yılında ihracatını en fazla artıran şirketlerden biri oldu.

TİM tarafından açıklanan ihracatçı araştırmasına göre, Daikin Türkiye en büyük 1.000 ihracatçı sıralamasındaki yerini 526’ncı sıradan 171’inci sıraya taşıdı. TİM verilerine göre 2016 yılında gerçekleştirdiği 76.21 milyon dolarlık ihracat ile Daikin, yüzde 123’ün üzerinde artış kaydetti. Bu performansı ile Türkiye’nin ihracat devleri sıralamasında 355 basamak birden yükselen Daikin, listede en hızlı yükselen ilk 20 firma arasında yer aldı.

Nisan 2016 mali yıl sonuçlarına göre son bir yılda yüzde 34 büyüme kaydeden Daikin, bu dönemde cirosunu 1 milyar liranın, ihracatını da 100 milyon doların üzerine çıkardı. Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, “Bizim için büyümek; aynı zamanda sektörün gelişimine ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak demek. TİM’in açıkladığı verileri Daikin Türkiye’nin başarısı kadar, Türkiye’nin iklimlendirme sektöründeki potansiyelini göstermesi açısından da önemli ve değerli buluyoruz. Biz Daikin Ailesi olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemize daha fazla değer katabilmek için var gücümüzle çalışacağız” şeklinde konuştu.

  • Tatlısu Meh. elalmış Cad. Seyhan Sk. 7/1 Şerifali - Ümraniye/İSTANBUL
    info@odaklimedya.com
    0 216 527 32 62
copyright