"Yaklaşık Sıfır Enerjili Binalar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi" Açıldı

"Yaklaşık Sıfır Enerjili Binalar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi" Açıldı
Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından kurulan "Yaklaşık Sıfır Enerjili Binalar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi" 20 Haziran'da hizmete açıldı.

Avrupa Birliği Horizon 2020 Araştırma ve Teknolojik Gelişim programları desteği ile kurulan Yaklaşık Sıfır Enerjili Binalar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nin açılışı 20 Haziran 2017 günü Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde gerçekleştirildi. 600 işçi, 120 tasarımcı ve 180 inşaat sektörü temsilcisine eğitim verilmesi planlanan merkezin açılışına Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Süheyda Atalay, Train-To-NZEB Proje Yöneticisi Prof. Dr. Türkan Göksal Özbalta, İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selim Altun, akademisyenler, partner ülke yetkilileri, öğrenciler, konuklar ve ESSİAD’ı temsilen EHİS LAB Proje Koordinatörü Ayşegül Sever Menkü katıldı.

Ayrıca EBSO Enerji ve Enerji Verimliliği Çalı?ma Grubu’na gelen talep doğrultusunda kurulan, alt çalı?ma grubu, proje kapsamında verilecek eğitim içeriklerinin ve pratik uygulama sahasının oluşturulması için sektörel deneyim ve bilgi aktarımı konusunda çalışmalarda bulundu.

Türkiye, Bulgaristan, İrlanda, Almanya, Çek Cumhuriyeti ve Romanya’dan 12 partnerin yer aldığı projede, inşaat sektörüne yaklaşık sıfır enerjili binalara yönelik teorik ve pratik eğitim verilerek, yetiştirilen uzmanlar sayesinde bu alanda işlevsel bir ağ kurulması hedefleniyor. 

  • Tatlısu Meh. elalmış Cad. Seyhan Sk. 7/1 Şerifali - Ümraniye/İSTANBUL
    info@odaklimedya.com
    0 216 527 32 62
copyright