Avrupa'da En Büyük Üç Pazardan Biri Türkiye

Avrupa
İSKİD verilerine göre Türkiye iklimlendirme sektörü 2016'da 1.4 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşırken Avrupa'da en büyük üç pazardan birisi olma özelliğini korudu.

İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD) tarafından yayınlanan rapora göre 2016 verilerinde önceki yıla göre artış görülürken Türkiye'de ev tipi klima satışları bir önceki yıla göre yüzde 17.5 artarak 800 bin adede ulaştı. Ayrıca Türkiye, Avrupa'da en büyük üç pazardan birisi olma özelliğini korudu.

2017'nin yaz aylarında klima için sağlanan ÖTV indirimi nedeniyle tüm İSKİD üyesi şirketler, önemli kampanyalar ile müşterilerine çeşitli avantajlar sağlayarak özellikle mart-mayıs döneminde çok sayıda klima cihazının satışını gerçekleştirdi. Yaz dönemindeki montaj yükünün hafifletilmesi ve kullanıcıların daha verimli hizmet alabilmesi için erken satışlar sektörü olumlu olarak etkiledi. 2017'nin ilk altı ayında yaşanan olumlu gelişmelerin ardından ve klima satın alma kararı verilmesinde yaz dönemi hava sıcaklıkları bu yıl da Türkiye klima pazarının büyümeye devam edeceğini gösteriyor.

  • Tatlısu Meh. elalmış Cad. Seyhan Sk. 7/1 Şerifali - Ümraniye/İSTANBUL
    info@odaklimedya.com
    0 216 527 32 62
copyright