ASHRAE 2017 Yaz Konferansı ve AASA Toplantısı Yapıldı

ASHRAE 2017 Yaz Konferansı ve AASA Toplantısı Yapıldı
2019 yılında 125. yılını kutlamaya hazırlanan AHSRAE'nin 2017 Yaz Konferansı Long Beach Kaliforniya'da 24-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleşti.

Mevcut Dönem Başkanı’nın ve bu dönemin faaliyet raporunun sunulduğu Konferansın açılışında, 111 özverili üyesi üstün başarıları ve ısıtma, havalandırma, iklimlendirme ve soğutma endüstrisinde enerji verimliliğini arttırmaya yönelik katkılarından dolayı 18 ayrı kategoride ödüllendirildi. Ödül töreninin ardında söz alan İnsan Hakları Merkezi Yöneticisi ve Küresel Atık Sabun Projesi Kurucusu olan Derreck Kayongo, atık sabunların değerlendirerek Afrika’da hastalık ve ölümle mücadelede nasıl başrol oynadığını, bireysel girişimlerin geleceği nasıl şekillendirdiğini, gündelik yaşamımızda israf edilen sabunun yokluğun olduğu bölgelerde ne kadar değerli olduğunu kendi yaşamından örneklerle anlatarak vurguladı.     

ASHRAE'nin yeni Başkanı Bjarne W. Olesen, yaptığı Başkanlık konuşmasında; yeni döneme yönelik temasının "Topluluğumuzun Genişletilmesi" olduğunu, bu tema ile ASHRAE'nin “küresel topluluğu, teknolojik ufukları ve topluluğun üyelerine sunulan değerleri” genişletme konusundaki liderliği için çaba sarf edeceğini belirtti.

Yüksek düzeyde eğitim içeriği ve network oluşturma fırsatları için sanayi temsilcilerini, uzmanları, akademisyenleri ve profesyonelleri bir araya getiren ve Çalıştay, Seminer, Tartışma, Forum, Konferans Bildiri Oturumları ve ücretli Eğitimler yapılanmasındaki dört günlük konferans, özellikle son yıllarda Kaliforniya’da inşaat sektörünün ön planda konusu olan Net Sıfır Enerjinin (NZE) avantajlarını da ele aldı. Binaların tasarım ve işletilmesinde inşaat hedeflerine nasıl ulaşılacağı, konut ve konut dışı binalar için Enerji Verimliliği Standartlarının tüm ticari binaların 2030 yılına kadar NZE olmasını nasıl sağlayacağı, Kaliforniya hedefleri ve sürdürülebilirlik, Net Sıfır Enerji Binaları, Bina Yaşam Güvenlik Sistemleri, Devreye Alma: Yeni ve Mevcut Binaları ve işletimlerinin optimizasyonu, Kontroller, Temel ve Uygulamalar, HVAC ve R Sistemleri ve Ekipmanları, Soğutma, Konutlar: Standart Kılavuz İlke ve Kodlar, Beşinci Yıllık Araştırma Zirvesi konferansta ele alınan diğer konulardı.

TTMD’nin de katılmış olduğu AASA (Ashrae Associate Society Alliance) Toplantısında, dünyanın dört tarafından gelen iklimlendirme sektörü meslek örgütleri faaliyetleri hakkında bilgi verdi; özellikle Hindistan ISHRAE Şubat 2018’deki Bina ve Tesisat Fuarı, Romanya ise ev sahipliği yapacakları Clima2019’u hazırladıkları video eşliğinde tanıttı. İngiltere temsilcisi ise, Lord Kelvin’in doğum günü olan 26 Haziran’ın “World Refrigeration Day” olarak kutlanması için öneri sunduklarını ve bunun ASHRAE Üye Dernekleri tarafından da desteklenmesi hususunda müteşekkir olacaklarını bildirdi. 

  • Tatlısu Meh. elalmış Cad. Seyhan Sk. 7/1 Şerifali - Ümraniye/İSTANBUL
    info@odaklimedya.com
    0 216 527 32 62
copyright